AVAX, SHIB, ADA, XRP Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri

Kripto piyasasındaki ralli tükenme belirtileri göstermeye başladı. Ancak Bitcoin ve altcoin grafikleri traderların her düşüşte satın almaya devam etme arzusunu vurguluyor. Bitcoin mevcut seviyelerden bir düzeltme başlatarak XRP Coin gibi belirli altcoinlerde bir geri çekilmeye neden olabilir mi? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın grafiklerini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi,

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Ayılar 73.000 dolardan bir geri çekilme başlatmaya çalıştı. Ancak Bitcoin’in 12 Mart mum çubuğundaki uzun kuyruk, gün içi düşüşlerde sağlam bir alım olduğunu gösteriyor. BTC birkaç gündür yükselen kanal formasyonunun üst yarısında yükseliyor. Ancak ayılar fiyatın direnç çizgisinin üzerine çıkmasına izin vermedi. Bununla birlikte, boğalar fiyatı kanalın üzerine çıkarırsa, yükseliş ivmesinin artması mümkün. Böylece, BTC 80.000 dolara yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 70.000 doların altına inerse, BTC’nin kanalın destek hattına düşmesi olası. Ayılar fiyatı kanalın altına çekerse satışların hızlanması olası. BTC’nin 59.000 dolara ve ardından 50 günlük basit hareketli ortalamaya (53.099 dolar) düşmesi muhtemel.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Ayılar 12 Mart’ta Ether’i 4.000 dolar psikolojik seviyesinin altına çekti. Ancak günün mum çubuğundaki uzun kuyruk her düşüşün bir satın alma fırsatı olarak görüldüğünü gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 4.100 dolarlık acil direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Eğer bunu başarırlarsa, ETH’nin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatması mümkün. Böylece ETH’nin 4.372 dolara ve nihayetinde 4.868 dolara kadar yükselmesi olası.

Rallinin devamı için küçük bir risk, RSI’nın son birkaç gündür aşırı alım bölgesinde işlem görmesi. Bu, rallinin aşırı ısındığını ve küçük bir düzeltme veya konsolidasyonun mümkün olduğunu gösteriyor. Aşağı yönde izlenecek kritik destek 3.600 dolar.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB 460 doların üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. O zamandan beri yükselişini sürdürüyor. Bu, daha yüksek seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Küçük bir direnç 617 dolarda. Ancak alıcılar ayılara zemin bırakmazsa, traderların yükseliş trendinin devam etmesini bekledikleri için pozisyonlarını koruduklarını gösterecektir. BNB’nin daha sonra 670 dolara kadar yükselmesi mümkün.

Dikey ralliler nadiren sürdürülebilirdir ve genellikle keskin düşüşler izler. Zayıflığın ilk işareti psikolojik seviye olan 500 doların altına düşmek olacaktır. Bunun da satışları hızlandırarak BNB’yi 460 dolara kadar düşürmesi olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana son birkaç gündür yükselişini sürdürüyor. Mart 11 ve 12 mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların gün içi düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Fiyat 153 doların üzerinde kalırsa, SOL’un ivme kazanması ve 184 dolara doğru yükselmesi muhtemel.

20 günlük EMA’nın (133 dolar) yükselmesi ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcıların kontrolde kaldığını gösteriyor. Aşağı yönde dikkat edilmesi gereken önemli destek 126 dolarlık kırılma seviyesi ve ardından 50 günlük SMA (113 dolar). Bu destek bölgesinin altına inmesi, ayıların sürücü koltuğuna geri döndüğünü gösterecektir.

Ripple (XRP Coin) fiyat analizi

XRP Coin 11 Mart’ta keskin bir yükseliş gösterdi. Böylece, 0,74 dolarlık genel dirence ulaştı. Ancak XRP Coin boğaları bu engeli aşamadı. Ayılar fiyatı 0,67 doların altına çekmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Bu, alıcıların 0,67 dolar seviyesini desteğe çevirmeye çalıştığını gösterdiği için olumlu bir işaret. Bunu yaparlarsa, XRP Coin fiyatının 0,74 doların üzerine fırlaması mümkün. XRP Coin daha sonra 0,85 dolar ve ardından 1,02 dolara doğru bir yükseliş trendi başlatabilir.

Aksine, XRP Coin fiyatı düşmeye devam eder ve 0,67 doların altına inerse, boğaların pes ettiğini gösterecektir. XRP Coin fiyatının 20 günlük EMA’ya (0,62 dolar) kadar gerilemesi olası.

ADA, DOGE, SHIB, AVAX, TON Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

ADA 11 Mart’ta 0,68 dolarlık destekten keskin bir şekilde toparlandı. Ancak boğalar momentumu koruyamadı ve 0,80 dolarlık barikatın üstesinden gelemedi. Mart 12 mum çubuğundaki uzun kuyruk, boğaların agresif bir şekilde 20 günlük EMA’ya (0,70 dolar) kadar olan düşüşleri satın aldığını gösteriyor. Bu da 0,80 doların üzerine çıkma olasılığını artırıyor. Bu gerçekleşirse, ADA’nın 0,90 dolara yükselmesi mümkün.

Bu olumlu görüş, fiyatın keskin bir şekilde düşmesi ve 0,68 doların altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bu, boğaların pes ettiğini ve çıkışa koştuğunu gösterecektir. ADA’nın daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,60 dolar) düşmesi olası.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Boğalar son birkaç gün içinde DOGE’yi 0,18 dolar direncinin üzerine çıkarmayı ve korumayı başaramadı. Ancak baskıyı sürdürmeleri olumlu bir işaret. Yükselen 20 günlük EMA (0,15 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 0,18 doların üzerinde tutarsa, DOGE’nin 0,21 dolara kadar yükselmesi olası. Bu seviyenin yine bir bariyer görevi görmesi mümkün. Ancak temizlerse DOGE’nin 0,24 dolara ve ardından 0,30 dolara doğru yolculuğuna başlaması muhtemel.

Ayıların oyuna geri dönmek için fiyatı 0,14 doların altına çekmesi gerekecek. DOGE’nin daha sonra 0,12 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (0,10 dolar) düşmesi mümkün.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB, fiyat 0,000029 dolar ile 0,000039 dolar arasında sıkıştı. Bu yüzden, yükseliş trendinde konsolide oluyor. Keskin bir rallinin ardından yaşanan konsolidasyon, boğaların kar elde etmek için acele etmediğini gösterdiğinden olumlu bir işarettir. Boğalar, fiyatı 0,000039 dolarlık genel dirence itmeye çalışacak. Bu seviyeyi aşarsa SHIB’in 0,000046 dolara ulaşması olası.

Bu seviye yine boğalar için sağlam bir meydan okuma oluşturacaktır. Fiyat düşer ve 0,000029 doların altına inerse avantaj ayıların lehine dönecektir. SHIB’in daha sonra 20 günlük EMA’ya (0,000026 dolar) ve daha sonra 0,000023 dolarlık % 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesine kayması muhtemel.

Avalanche (AVAX) fiyat analizi

AVAX 11 Mart’ta 45,18 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Böylece, boğaların üstünlüklerini yeniden tesis ettiklerini gösterdi. Alımlar 12 Mart’ta da devam ederek AVAX’ı 50 dolar direncinin üzerine taşıdı. Genel olarak, önemli bir dirençten bir kopuşun ardından fiyat, kopuş seviyesini yeniden test etmek için geri döner. Bu nedenle, 50 dolara bir düşüş mümkün. Boğalar 50 dolar seviyesini desteğe çevirirse, yükseliş trendinin devam etme olasılığını artıracaktır.

Bunun yerine, fiyat kırılır ve 50 doların altında kalırsa, daha yüksek seviyelerde agresif satışlara işaret edecektir. AVAX’ın daha sonra 20 günlük EMA’ya (44 dolar) düşmesi olası.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Toncoin (TON), 11 Mart’ta 2,90 dolarlık sert genel direncin üzerine çıktıktan sonra ivme kazandı. Dikey ralli RSI’ı aşırı alım bölgesinin derinliklerine iterek piyasaların kısa sürede hızla yükseldiğine işaret etti. Bu da yakın vadede bir düzeltme ya da konsolidasyon riskini artırıyor. Aşağı yönlü destek 4 dolar ve 3,60 dolar seviyelerinde.

Yukarı yönde, ralli 4,50 dolar civarında satışla karşılaşması olası. Ancak boğalar fazla zemin bırakmazsa yükseliş trendinin devam etmesi mümkün. TON’un, ayıların yine güçlü bir savunma yapacağı 5 dolara kadar yükselmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x