Bir Trader 4 Meme Coin İle Rekor Kar Etti: CryptoQuant CEO’su Rahatsız!

Meme coin’ler piyasada tartışma konusu olmaya devam ediyor. Bir kripto traderı, 4 meme coin ile yaptığı trade’den milyon dolarlık kar elde etti. Dahası, bu trader bunu sadece 3 gün içinde yaptı. Bir başka yerde CryptoQuant CEO’su meme coin’lerin sektöre zarar verdiğini söylüyor.

Trader, 4 meme coin ile milyonlarca dolarlık kar elde etti!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasada son zamanlarda meme coin rüzgarı esti. Özellikle Solana tabanlı meme coin’leri astronomik artışlar gördü. Bu süreçte bazı traderlar fırsatı kara çevirmeyi başardı. On-chain analitik platformu Lookonchain, 3 günden kısa bir süre içinde belirli bir trader’ın meme coin trader’i yaparak 19.205 SOL (yaklaşık 3,34 milyon dolar) kar elde ettiğini bildirdi. Lookonchain’e göre, trader karı SLERF, NAP, NOS ve NIBBA trade’iyle elde etti. Bu bağlamda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Akıllı bir trader 3 günden kısa bir süre içinde meme coin ticareti yaparak 19.205 SOL (3,34 milyon dolar) kazandı! Trader, 4 meme coin ticareti yaptı ve her birinden para kazandı!

CryptoQuant CEO’su: Meme coin’ler kripto sektörüne zarar veriyor!

BOME ve SLERF gibi meme coinleri çevreleyen son hype’ın ortasında bu tokenlere eleştiriler de geliyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju sert bir uyarı yaptı. Ki Young Ju, bunların kripto para sektörü üzerindeki zararlı etkilerine ilişkin endişelerini dile getirdi. Ju’ya göre, viral pazarlamaları ve spekülatif doğaları ile karakterize bu tür kripto para birimleri, kripto sektörünün meşruiyeti ve ilerlemesi için bir tehdit oluşturuyor.

CEO, milyar dolarlık meme coin’lerinin sektörü yenilemek ve ilerletmek için çabalayan meşru projeler üzerindeki gölgeleyici etkisini vurguladı. Ju, meme coin’ler aracılığıyla kolay para kazanmanın cazibesinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi. CEO, bu durumu, yatırımcılar için yaygın kayıplara yol açan ilk kripto para arzı patlamasının spekülatif hype’ına benzetti. Bazıları meme coinlerin yeni kullanıcıların kripto alanına girmesi için bir geçit görevi gördüğünü ileri sürüyor. Ki Young Ju, 2018’de ICO döneminin herhangi bir somut değer sunamayan projeleriyle paralellikler kuruyor. Bu nedenle, ilgili risklere karşı uyarı yapıyor.

Piyasa inovasyon yerine kumara yöneliyor!

Bazıları meme coin’lerin kripto piyasasındaki doğal spekülasyonun bir tezahürü olduğunu öne sürüyor. Buna karşın Ki Young Ju, gerçek ürün geliştirmeyi savunan endüstri liderlerinin yokluğundan yakınıyor. Piyasanın inovasyonu teşvik etmek ve somut çözümler oluşturmak yerine kumara yöneldiğini söylüyor. Bu yüzden, endişe verici bir eğilime dikkat çekiyor.

Son olarak CryptoQuant CEO’su, Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao gibi isimler tarafından örneklenen liderliğin altını çizerek, inovasyonu teşvik etmeye ve sektörü önemli ürünlerle ileriye taşımaya adanmış vizyoner liderlerin kritik rolünü vurguluyor. En büyük kripto borsasının eski başkanı şu anda ABD’de bir mahkeme kararını bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x