Elektronik sigara içenlere kötü haber. Erdoğan duyurdu

İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Vahdettin Köşkü’nde “Dünya Tütünsüz Günü ve Çevre Hastası Programı” düzenlendi.

Programa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da katıldı. Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, tütün ürünlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“ELEKTRONİK SİGARA NORMAL SİGARA KADAR ZARARLI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaçak yollardan Türkiye’ye çok sayıda kaçak elektronik sigara sokulduğunu ancak şu anda gümrüklerin bu konuda iyi bir mücadele verdiğini ifade etti. Herkesin bildiği bazı elektronik sigara markaları olduğunu vurgulayan Erdoğan, bunlara müsaade etmediklerini ve bundan sonra da etmeyecekleriniin altını çizdi.

Erdoğan neden müsade edilmediğini ise şu sözlerle aktardı:
“Çünkü, elektronik sigaraların daha zararlı olduğunun tespitini de yaptık, çıkardık. Çünkü biz, insanımızı zehirlemeye asla müsaade edemeyiz bunun için de bu gayretin bu önlemlerin alındığı bir yapıyı inşa ediyoruz.”

2009 SONRASI DOĞANLARIN SİGARA ALAMAMASI

İngiltere’de 2009 yılı sonrasında doğan kişilerin sigara ve elektronik sigaraya yasal olarak ulaşmasının yasaklanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynısının Türkiye’de uygulanması için gerekirse Birleşik Krallık ile irtibat kurabileceklerini kaydetti.

Sigara içen bir genç gördüğünde çok üzüldüğünü belirten Erdoğan, şunları söyledi:
“Az önce işte kızımızın da söylediği gibi akciğerlerinin nasıl bir duman tütsüsüyle örtüldüğünü görmesi. Bunu bir doktor arkadaşım, beni hastane ziyaretinde bir akciğer operasyonuna soktu ve akciğer ameliyatında bana akciğerin sigara içen bir bayanda nasıl olduğunu gösterdi. O bembeyaz akciğer, o sigara sebebiyle maalesef siyah noktalarla örülmüştü.İşte bunun için de tabi tavsiyemiz sakın sigara içmeyin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x