TİP’ten TKP’ye eleştiri: ‘Yüksek oy aldığımız yerlere odaklandılar’

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Kadıköy Belediye Başkan Adayı Doğan Ergün TİP İstanbul İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi.

Cumhuriyet’ten Rengin Temoçin’in aktardığına göre Türkiye Komünist Partisi’nin (TKP) Kadıköy’de Fatih Mehmet Maçoğlu’nu aday göstermesiyle ilgili bir soruya yanıt veren Ergün, şunları söyledi:

“Biz Türkiye siyasi haritasına baktık. İktidarın güçlü olduğu, muhalefetin güçlü olduğu ve asansör diyeceğimiz yerler olarak üçe ayırdık. TKP’li arkadaşlar anladığım kadarıyla TİP’in nerede çok oy aldığını bakmışlar. TİP nerede çok oy almış; Defne’de, Kadıköy’de. Oralara da odaklanmışlar. Bu bir stratejidir eleştirmiyorum, TİP nerede güçlü oluyorsa oralara hamle yapmak bir tercihtir ancak bence burada bir problem var. Genel başkanımızın yaptığı gibi (Erkan Baş’ın Gebze adaylığı kastediliyor) Fatih Mehmet Maçoğlu’nun da en fazla AKP ile mücadele edeceğimiz ve emekçilerin lehine kazanabileceğimiz bölgeleri değerlendirmesinin, daha doğru olduğunu TKP’yle görüşmemizde ifade ettik” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x